Yalova Valiliği 2018 Yılı 1.Ekonomi Toplantısı


YALOVA VALİLİĞİ 2018 YILI 1.EKONOMİ TOPLANTISI


 

YALOVA VALİLİĞİ 2018 YILI 1.EKONOMİ TOPLANTISI YALOVA GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
 
Yalova Valisi Sayın Tuğba Yılmaz Başkanlığı’nda, İlin ekonomik durumunu ve potansiyelini, İlimizde devam eden kamu ve özel sektör yatırımlarını ve istihdam konularını değerlendirmek amacıyla; şehrin ekonomik aktörleri, esnaflarımız, işadamlarımız ve onların oluşturduğu meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri ile 14 Şubat 2018 tarihinde Yalova Gümrük Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda Ekonomi Toplantısı gerçekleşti.
 
Söz konusu toplantıya: Vali Yardımcısı, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, İl Özel İdaresi, Defterdarlık, İş-Kur İl Müdürlüğü, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü, Liman Başkanlığı, Gümrük Müdürlüğü, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, Yalova Sanayi ve Ticaret Odası, OSB Temsilcileri, Yalova RORO Terminali A.Ş. Temsilcileri, İpek Kağıt A.Ş. Temsilcileri, Altınova Tersane Girişimciler A.Ş. Temsilcileri iştirak etti.
 
2018 yılının İlk Ekonomi toplantısında açılış konuşmasını gerçekleştiren Yalova Valisi Sayın Tuğba YILMAZ’ın ardından Yalova Gümrük Müdürü Murat AYDENİZ tarafından Yalova Gümrük Müdürlüğünün faaliyetlerine ilişkin bir sunum gerçekleştirildi. Ayrıca, Ekol Lojistik A.Ş., Yalova Ro-Ro Terminali A.Ş., Yalova Endüstriyel Ürün Analiz Laboratuvarı (Yalova Lab) sunumlarını gerçekleştirmelerinin ardından büyük ölçekli yatırımlarım değerlendirilmesi ve sektörel analizlerin yapılıp sorun ve çözümlerinin tespit edilmesi ile talep önerilerin alınması ile toplantı sona erdi.